שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנטאם בעבר, על מנת לפתח עסק ולגרום לו לשגשג היה צריך להשקיע סכומים עצומים בפרסום בטלוויזיה וברדיו, כיום יש דרכים מודרניות חדשניות, שפועלות על פי חוקים שונים לגמרי באמצעות שיווק באינטרנט.

מדובר בביצוע פרסום ממוקד שעולה פחות, מופנה לקהל מעוניין, ומניב יותר תוצאות אמיתיות, המומרות מצידן לכסף אמיתי.

כך, שיווק באינטרנט הפך את עולם העסקים להרבה יותר גמיש ונגיש לכל אדם שיש לו מספיק מיומנויות בכדי למכור את עצמו. עם זאת, בעולם זה יש כמה וכמה כללים, שחשוב מאוד לעקוב אחריהם, על מנת להשיג את ההצלחה המקסימלית. יש כמה דרכים לעשות פרסום באינטרנט, ואנו נעבור על העיקריות שבהן.

 

שיווק ממוקד בגוגל

למרות שגוגל אינו מנוע החיפוש הוותיק ביותר בעולם, הישראלים פונים בעיקר אליו, על מנת לקבל את המידע שהם מחפשים (בכל העולם, הפופולאריות של מנועי החיפוש נחלקת בין גוגל לבין בינג של מייקרוסופט). לכן, בתי עסק ישראלים רבים בוחרים לעשות שיווק באינטרנט ממוקד דווקא בגוגל. על מנת לעשות זאת, יש להבין את דרך הפעולה של מנוע חיפוש זה, שפועל על פי אלגוריתמים שכל הזמן משתנים. באופן כללי, על מנת לעשות שיווק באינטרנט באמצעות גוגל, יש ליצור כמה שיותר חומרים איכותיים וייחודיים. כיום זה המאפיין החשוב ביותר עבור גוגל, ורוב המשווקים שמים דגש על נושא זה במהלך תכנון השיווק שלהם.

 

שיווק במנועי חיפוש

 

מלבד גוגל, ניתן לעשות שיווק באינטרנט גם דרך מנועי חיפוש אחרים. במידה ומדובר בפעילות בינלאומית, חשוב לעבוד לא רק על מנועי החיפוש המפורסמים ביותר, כמו גוגל, אלא גם לעשות שיווק באינטרנט באמצעות מנועי חיפוש מקומיים, שיש להם לא פחות משקל (למשל, השוק הרוסי הנו גדול מאוד, ומנוע החיפוש המוביל בו הוא ינדקס).

אחד הדברים החשובים ביותר, שקובעים את האיכות של שיווק באינטרנט, זה המקוריות. זהו חוק של כל סוג של שיווק, אם אתם נוקטים בגישות מקוריות – אתם מקבלים תוצאות בהתאם. לפיכך, חשוב מאוד להרחיב אופקים בכל הנוגע למנועי חיפוש, ולנסות לעבוד עם כמה שיותר מהם.

 

שיווק ברשתות חברתיות

 

גורם חשוב נוסף של שיווק באינטרנט, אלו הן הרשתות החברתיות, שפועלות בתור מנוע חיפוש, אתר וגם אמצעי תקשורת בגוף אחד. פרסום איכותי בפייסבוק יכול להעניק תשומת לב מקסימלית, שמצדה תביא לשיפור הביצועים בכל שאר המדיות שאתם פועלים בהן. עם זאת, שיווק באינטרנט באמצעות הפייסבוק, או כל רשת חברתית אחרת, דורש הרבה מאוד מידע על קהל היעד שלכם. יש ליצור משתמשים חדשים שיצברו פופולאריות ואז ינצלו אותה על מנת להוסיף פופולריות למוצר. שיווק באינטרנט ברשתות חברתיות זוהי משימה לא פשוטה, אך יש לה אפקט מתמשך, משום שהתוצאות בה מושגות בצורה הוגנת, טבעית ואורגנית. באופן כללי, שיווק באינטרנט אורגני הינו בעל תוצאות מתמשכות ביותר.